اسفند 7, 1398 آهنگ های شاد کودکانه برای آموزش به کودکان

می توانید از آهنگ های شاد کودکانه برای آموزش به کودکان دلبندتان استفاده کنید. اگر به این موضوعات و مسائل اهمیت می دهید و دوست دارید که کودک شما هر روز چیز تازه ای یاد بگیرد و برای یادگیری علاقه نشان دهد، یکی از مهمترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از آهنگ های شاد کودکانه است. به کمک این آهنگ ها نه تنها می توانید  بخشی از اوقات فراغت کودک و فرزند خود را به شکل مثبت و کاربردی پر کنید، بلکه در عین حال می توانید هر آنچه که می خواهید به کودک خود یاد بدهید. اگر می خواهید سلام کردن به بزرگتر را به کودک یاد بدهید، اگر می خواهید اعداد را به کودک خود یاد بدهید، اگر می خواهید رنگ ها را به کودک خود یاد بدهید یا حتی اگر می خواهید برای کودک خود قصه بگویید، می توانید از آهنگ های شاد کودکانه استفاده کنید.

 

 

 

 

استفاده از آهنگ های شاد کودکانه برای یاد دادن اعداد

بی تردید خیلی شیرین است که کودکی که تازه لب به سخن گفتن و حرف زدن گشوده است، اعداد را به ترتیب و بدون غلط بشمارد و با این کار توانایی های خود را به دیگران نشان دهد. شما می توانید با پلی کردن انواع آهنگ های کودکانه که اعداد را در قالب شعر و بازی به کودکان یاد می دهند، کودک خود را به یک ریاضی دادن تبدیل کنید. می توانید از کتاب های مصور یا موزیک ویدئو های تصویری همراه با آهنگ های شاد کودکانه آموزش اعداد استفاده کنید. با توجه به اینکه کودکان همیشه تشنه بازی کردن و فعالیت کردن هستند و از آهنگ لذت می برند، استفاده از این روش نه تنها به عنوان یک بازی خوب و جذاب برای آنها به شمار می آید، بلکه در عین حال آموزش های کاربردی و خوبی را نیز به آنها یاد می دهد.

 

 

 

 

استفاده از آهنگ های شاد کودکانه برای یاد دادن رنگ ها

بخش دیگری از آهنگ های شاد مخصوص یاد دادن رنگ ها هستند. حتما زمانی که این آهنگ را پلی می کنید، از توپ های رنگی، عروسک های رنگی، مداد های رنگی و هر چیز رنگی که بتواند توجه کودک را جلب کند، استفاده کنید. به این ترتیب همراه با شعر و موسیقی و با به کار گرفتن همزمان قدرت سمعی و بصری کودک خود، او را در جریان آموزش مفیدی قرار می دهید که برای او در حکم بازی است، اما برای شما در حکم یک کلاس درس مهم است. آنچه مهم است این است که به عنوان یک مادر یا به عنوان یک مربی کودک حوصله به خرج بدهید و منتظر نباشید که خیلی سریع و فقط با چند بار پلی کردن آهنگ های شاد کودکانه کودک شما هر آنچه را که می خواهید، یاد بگیرد. قطعا برای آموزش به کودکان باید حوصله و مداومت به انجام کار چاشنی هم باشند تا به موقع نتیجه کار به شما نشان داده شود. بازیگوشی کودکان در حین آموزش را بخشی از آموزش قرار دهید. قرار نیست کودک دلبند شما دست به سینه روی مبل بنشیند و فقط هر آنچه را که شما و آهنگ می گویید، تکرار کند. کودک باید از انجام این کار لذت برد. می توانید بعد از پلی کردن آهنگ های شاد کودکانه، رقص کودکانه و حرکات ساده ورزشی را نیز چاشنی کلاس آموزشی خود کنید. به این ترتیب هیجان و شور خاصی را در کودک خود ایجاد می کنید و او را علاقه مند تر خواهید کرد.

 

 

 

 

آهنگ های کودکانه به زبان انگلیسی

به عنوان یک مادر آگاه و با سواد هرگز از تاثیر آهنگ های شاد به زبان انگلیسی غافل نشوید. اگر می خواهید کودک دو زبانه ای داشته باشید، موزیک ویدئوهای زبان اصلی را همراه با آهنگ های شاد کودکانه برای کودک خود از همان اوایل تولد پلی کنید. انتظار نداشته باشید کودک دو ماهه یا حتی هشت ماهه شما به این آهنگ ها واکنش خاصی نشان دهد. همین که این آهنگ ها را گوش بدهد و همین اینکه کارتون های زبان اصلی را همراه با آهنگ های شاد کودکانه زبان اصلی نگاه کند و در ذهن خود ثبت کند، برای شروع کافی است. باید بدانید که ثبت خاطرات و ثبت رفتارها به شدت در کودکان با جزئیات کامل و به صورت تمام و کمال انجام می شود. فقط باید با برنامه درست، به موقع و به اندازه کافی آهنگ های شاد کودکانه به زبان اصلی را برای نوزاد و کودک خود پلی کنید. توجه داشته باشید که در این موضوع زیاده روی نکنید. هر چیزی در حد تعادل می تواند کارایی داشته باشد و مفید واقع شود. اگر درست این کار را انجام دهید، خیلی زود و جایی که حتی تصورش را هم نمی توانید کنید، فرزند دلبند شما به زبان دوم با شما سخن خواهد گفت. مثلا برای اینکه بگوید “بیا بریم”، می گوید “let’s go “. این تجربه بسیاری از مادرانی است که از نوزادی روی زبان دوم کودک خود کار کرده اند و از روش درست برای دو زبانه شدن کودک خود وقت صرف کرده اند و انرژی گذاشته اند. اگر می خواهید کودک شما کودکی دو زبانه باشد، باید از روزهای نوزادی ذهن و مغز او را با زبان دوم آشنا کنید. وقتی تمام اطرافیان با او به زبان مادری صحبت می کنند و حتی خود شما به عنوان مادر در اکثر اوقات به زبان مادری با او صحبت می کنید، حتما باید از ابزار دیگری برای آموزش زبان دوم به کودک دلبند خود استفاده کنید. یکی از بهترین ابزار استفاده از آهنگ های شاد کودکانه و موزیک ویدئو های تصویری و کارتونی به زبان انگلیسی است.

 

 

 

 

جمع بندی

با پلی کردن آهنگ های شاد کودکانه می توانید به راحتی بخشی از اوقات فراغت کودک خود را به صورت مثبت و موثر پر کنید. می توانید با این کار تمام آنچه که می خواهید در قالب شعر و داستان همراه با رقص و شادی و بازی به کودک خود یاد بدهید. از آهنگ های شاد کودکانه به جای آموزش های خشک و بی هیجان استفاده کنید. آهنگ ها به راحتی می توانند توجه کودکان را جلب کنند و ذهن آنها را برای یادگیری فعال تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =